Třídění odpadu aneb umění na jedno použití
Kolik denně vyhodíme věcí na jedno použití? Aktuální téma, které je většinou doprovázeno zprávami o zrušení používání například igelitových tašek nebo plastového nádobí. My pro vás máme tak trochu netradiční zprávu.
Projekt Recycling into Art (Umění z recyklace) se pokouší o netradiční proměnu levných výrobků v luxusní předměty. Většinou zde převažuje snaha používat věci určené na jedno použití. Upozorňování na ekologická témata související s ochranou životního prostředí ruku v ruce s trvale udržitelným rozvojem pomocí uměleckých instalací je mezi designéry a umělci čím dál populárnější.
Zdroj: Venera Kazarova
Aktivismus a snaha více se zapojit do společenského dění jsou v dnešní době velmi aktuální a daří se to! A právě koncept absurdity ve formě obracení hodnot je hodně vidět. Funguje totiž na diváka velmi efektně. Už v minulosti jsme psali o projektu SWINE, který přetváří odpadky z moře v luxusní předměty.
Zdroj: Venera Kazarova
Také projekt Recycling into Art pracuje s motivem kontrastu a kombinuje odpad jako jednorázové kuchyňské potřeby, alobal, fólie a igelitky s lesklými a módními materiály.
Výsledkem je fotosérie étericky působících figurín, které na první pohled zasněně hledí do dálky v působivých a futuristických modelech. Až při pozornějším zkoumání vám dojde, z jakých běžných komponentů jsou celé modely tvořeny. Posuďte sami.