Italský umělec upcykluje netradiční materiály. Třeba kosti
Představte si, že existují lidé, kteří dokáží vidět krásu v čemkoli, co je obklopuje. Italský umělec působící v New Yorku se zaměřil na nejrůznější odpadky, které ho obklopovaly, a rozhodl se z nich tvořit specifická umělecká díla.
Nejenže tak dává další život věcem, které by obyčejně skončily v koši, ale poukazuje také na to, kolik věcí vyhodíme a že si odpad zaslouží i druhou šanci. I pokud jsou to třeba jenom ožvýkané kosti od oběda.
Co všechno se dá proměnit v umělecké dílo?
Pokud se rozhodnete používat techniku jako Catini, tak vám poslouží takřka cokoli. Materiály zasazuje do obrazů stejných rozměrů a kromě tradičních olejových barev používá také lepidla, laky na nehty a hlínu. Do obrázků kromě kostí zasazuje také skořápky od vajec, kamínky, plechovky, brčka, plastové obaly a další materiály, které by jinak skončily v odpadkovém koši. Vznikají tak jedinečné portréty, například Vincenta van Gogha a dalších postav v opravdu unikátním stylu, který je barevný, veselý a oslavuje život.
Netradiční obrazy italského umělce Pierpaola Catiniho. (Zdroj: boredpanda.com)
Vidíte, že co jiní bez zaváhání odhodí, jiný může použít ke stvoření uměleckého díla? A nemusíme být všichni umělci, druhý život můžeme vdechnout odpadu třeba tím, že ho vytřídíme tam, kam patří – z plastové PET láhve tak může vzniknout třeba nový funkční spacák.
Podívejte se na naše příběhy skla, plastu, papíru a nápojového kartonu a uznejte sami, že dávat věcem nový život formou recyklace má smysl.