Ploty z plastu
Receptář dobrých nápadů, Přemek Podlaha, Rady ptáka Loskutáka, Hobby naší doby… a další a další televizní pořady, ale také časopisy a samozřejmě specializované weby se u nás věnují kutilství. Je to takříkajíc naše národní disciplína, kterou jsme zdokonalili během několika desítek let socialismu, kdy byly ruční práce často jedinou možností, jak si sám poradit s aktuálním nedostatkem určitého typu zboží. I tak jsme se stali národem neúnavných kutilů, šikovných DIY šikulů, ještě předtím, než jsme vůbec tušili, co tahle cool zkratka znamená.
Zdroj: Pixabay.com
Plastový plot není komplot
Do kategorie chytrých nápadů, které vyrůstají z naší kutilské DNA, z podhoubí Receptáře a z dědictví Přemka Podlahy, patří jistě i super nápad na plastový plot.
Na první pohled byste ho jistě od dřevěné klasiky nerozeznali – plaňky v různých odstínech dřevitě hnědé barvy, od tmavě mahagonové po světlou imitaci dřeva.
Šetrně k životnímu prostředí i k peněžence
Plastové ploty a plůtky mají několik značných výhod – drží i za různých povětrnostních podmínek barvu, mají obecně dlouhou životnost a nejsou náročné na údržbu.
Také jsou levnější, a tedy šetrné k vašemu rodinnému rozpočtu.
Navíc jsou ploty z plastu přívětivé k životnímu prostředí – obvykle se totiž vyrábějí z plastového recyklátu, a pokud se je po pár desítkách let rozhodnete vyměnit, jsou rozhodně stále recyklovatelné.
Firmy, které plastové plůtky vyrábějí, je nabízejí v nepřeberném množství tvarů, barev a provedení. Ať už chcete plast víc přiznat, nebo jej naopak co nejvíc zakamuflovat za „dřevěnou“ fasádu, ať žije kutilství!